Zdrowe odżywiane, regularne ćwiczenia i codzienne osiem godzin snu brzmi jak idealny przepis na zdrowy tryb życia, prawda? W teorii tak, jednak istnieją pewne czynniki, które anulują całą naszą dobrą pracę i efekty zdrowych nawyków.
Poniżej przedstawiamy proste sposoby na zmniejszenie toksycznego ładunku w organizmie.

SPANIE ZE SMARTFONEM PRZY ŁÓŻKU
Nasze ciała rezonują z elektrycznością wokół nas! W dzisiejszych czasach jesteśmy stale otoczeni elektroniką – telefony, tablety, komputery, sieci WiFi etc. Daj odpocząć swojemu organizmowi chociaż w nocy i na czas snu zostaw telefon w pokoju obok. Koniecznie wyłącz też lampki nocne z gniazda przed zaśnięciem.

TOKSYNY NA NASZEJ SKÓRZE
Pamiętaj, jeśli nie możesz czegoś zjeść, nie nakładaj tego na skórę! Twoja skóra jest twoją trzecią nerką – to, co nakładasz na skórę, przejdzie bezpośrednio do krwioobiegu. Wybierz kremy wykonane przy użyciu naturalnych produktów.

WITAMINA D
Istnieje związek między witaminą D i detoksykacją organizmu – zadbaj o odpowiedni poziom tej witaminy w swoim organizmie! Witamina D pobudza naturalną serotoninę (pot. Hormon szczęścia), jak również doskonale usprawnia funkcjonowanie mózgu.

JOGA, MEDYTACJA, ĆWICZENIA ODDECHOWE
To doskonałe sposoby na detoks na co dzień. Ta wielka trójka wspomaga procesy oczyszczające ciało, dusze i umysł. Joga jest także świetnym masażem dla organów wewnętrznych, poprawia ich ukrwienie i wydolność.

ŚWIEŻO WYCISKANE SOKI
Raz na jakiś czas warto zafundować sobie detoks sokowy. To jedna z najskuteczniejszych form oczyszczania organizmu. Detoks sokowy pomaga pozbyć się toksyn z organizmu, dodaje sił oraz napełnia ciało witaminami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *